تصویرشهدای بشرویهشهدای دانش آموز

شهید مهدی کباری

شهید مهدی کباری
نام پدر: حسن
تاریخ ولادت: 2 مهر 1349
تاریخ شهادت: 4 تير 1367
محل شهادت: جزیزه مجنون
نوع شهادت: حوادث مربوط به جنگ تحمیلی

((زندگي‌‌نامه شهيد مهدي كباري))

شهيد مهدي كباري در سال 1349 در خانواده‌اي مذهبي و متعهد چشم به جهان گشود.به دليل برگزاري مراسم خاص دهة اول محرم در منزل پدرش انساني عاشورايي و عاشق اهل ‌بيت بار آمد و در اين مراسم حضوري فعال داشت و گاهي اوقات به مداحي امام حسين(ع) و موعظة حاضرين مي‌پرداخت .

بنا به گفتة پدر بزرگوار شهيد، وي اهل نماز اول وقت به جماعت در مسجد جامع شهر بود و در جلسات قرآن، كه در پايگاه مساجد و تكايا به مناسبتهاي مختلف تشكيل مي‌شد فعالانه شركت داشت .

شهيد كباري بسيار پرجنب و جوش بود و علاوه بر تحصيل تا كلاس سوم دبيرستان كمك‌ كار بسيار خوبي در خانه براي مادر و ياري‌گر بسيار با تجربه‌اي در مغازه براي پدرش بود و اين روحيه او باعث شده بود كه بسيار مورد توجه والدين، مربيان، همسالان و اطرافيان واقع شود.

شهيد علاقه شديدي به امام خميني (ره) و انقلاب اسلامي و مردم مسلمان ايران داشت و با مخالفين انقلاب و ولايت سرسختانه برخورد مي‌نمود و در عين حال انساني بي‌ادعا، متواضع،قانع، وقت‌شناس و صادق بود و از ريا و تظاهر و خودنمايي بيزار بود. او مشتاق جبهه و جهاد و دفاع از كيان اسلام و ايران اسلامي بودكه سه مرتبه اعزام متوالي و حضور مداوم در جبهه‌هاي جنوب و غرب خود گواه روشني بر اين مدعاست تا اينكه در تاريخ 4/4/ 1367در جزيره مجنون به محاصره دشمن بعثي مي‌افتد و بعد از دفاع جانانه‌اي به خيل شهداي انقلاب اسلامي مي‌پيوندد و در ابتدا حتي خبري از پيكر پاكش هم نبود ولي سرانجام پس از هفت سال انتظار، پيكر مفقودش توسط گروه تفحص شناسايي و پس از انتقال به زادگاهش بر دوش مردم قدرشناس تشييع و در گلزار شهداي بشرويه به خاك سپرده شد.   «روحش شاد و راهش پر رهرو باد»

برچسب ها
اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

همچنین بررسی کنید

بستن
بستن