تصویرشهدای بشرویهشهدای دانش آموز

شهید مهدی کباری

شهید مهدی کباری
نام پدر: حسن
تاریخ ولادت: ۲ مهر ۱۳۴۹
تاریخ شهادت: ۴ تیر ۱۳۶۷
محل شهادت: جزیزه مجنون
نوع شهادت: حوادث مربوط به جنگ تحمیلی

((زندگی‌‌نامه شهید مهدی کباری))

شهید مهدی کباری در سال ۱۳۴۹ در خانواده‌ای مذهبی و متعهد چشم به جهان گشود.به دلیل برگزاری مراسم خاص دهه اول محرم در منزل پدرش انسانی عاشورایی و عاشق اهل ‌بیت بار آمد و در این مراسم حضوری فعال داشت و گاهی اوقات به مداحی امام حسین(ع) و موعظه حاضرین می‌پرداخت .

بنا به گفته پدر بزرگوار شهید، وی اهل نماز اول وقت به جماعت در مسجد جامع شهر بود و در جلسات قرآن، که در پایگاه مساجد و تکایا به مناسبتهای مختلف تشکیل می‌شد فعالانه شرکت داشت .

شهید کباری بسیار پرجنب و جوش بود و علاوه بر تحصیل تا کلاس سوم دبیرستان کمک‌ کار بسیار خوبی در خانه برای مادر و یاری‌گر بسیار با تجربه‌ای در مغازه برای پدرش بود و این روحیه او باعث شده بود که بسیار مورد توجه والدین، مربیان، همسالان و اطرافیان واقع شود.

شهید علاقه شدیدی به امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی و مردم مسلمان ایران داشت و با مخالفین انقلاب و ولایت سرسختانه برخورد می‌نمود و در عین حال انسانی بی‌ادعا، متواضع،قانع، وقت‌شناس و صادق بود و از ریا و تظاهر و خودنمایی بیزار بود. او مشتاق جبهه و جهاد و دفاع از کیان اسلام و ایران اسلامی بودکه سه مرتبه اعزام متوالی و حضور مداوم در جبهه‌های جنوب و غرب خود گواه روشنی بر این مدعاست تا اینکه در تاریخ ۴/۴/ ۱۳۶۷در جزیره مجنون به محاصره دشمن بعثی می‌افتد و بعد از دفاع جانانه‌ای به خیل شهدای انقلاب اسلامی می‌پیوندد و در ابتدا حتی خبری از پیکر پاکش هم نبود ولی سرانجام پس از هفت سال انتظار، پیکر مفقودش توسط گروه تفحص شناسایی و پس از انتقال به زادگاهش بر دوش مردم قدرشناس تشییع و در گلزار شهدای بشرویه به خاک سپرده شد.   «روحش شاد و راهش پر رهرو باد»

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا