تصویرزندگی نامهشهدای دانش آموزشهدای روستاشهدای فردوسصوتوصیت نامه

شهید محمود ناظری

محمود ناظری

محمود ناظری
محمود ناظری

نام پدر: علی اکبر

تاریخ تولد: ۱۳۴۴/۳/۲۱

محل تولد: افقو

تاریخ شهادت: ۱۳۶۳/۷/۲۹

محل شهادت: میمک

محل دفن: افقو

یگان اعزام کننده: بسیجشهید « محمود ناظری »  فرزند علی اکبر در ۲۱ خرداد ماه ۱۳۴۴ در روستای افغو از توابع شهرستان فردوس (استان خراسان جنوبی ) دیده به جهان گشود او که در دوران طفولیت بر اثر حادثه سوختگی یکی از انگشتان پایش را از دست داده بود در سن ۶ سالگی وارد دبستان شد و تا کلاس چهارم در دبستان بزرگمهر به تحصیل ادامه داد و سپس برای ادامه تحصیل به دبستان نجفی فردوس رفت و مقطع راهنمایی را در مدرسه سیدجمال الدین سپری کرد. او بعد از اتمام دوران راهنمایی وارد دبیرستان شهید بهشتی شد و در رشته اقتصاد ثبت نام نمود و تا کلاس چهارم دبیرستان ادامه تحصیل داد . این دوران از زندگی محمود همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل عظیم شأن بود و او نیز در این ایام با انجام فعالیت هایی انقلابی در پایگاه مقاومت بسیج به فعالیت مشغول بود و به نگهبانی می پرداخت بعد از شروع جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران محمود عزم خود را برای حضور در مناطق عملیاتی جذب کرد اما به دلیل کمی سنش با اعزامش به جبهه مخالفت می کردند.

او سرانجام با دستکاری در شناسنامه اش به مناطق عملیاتی اعزام گردید و پس از اتمام دوره آموزشی در شهرستان بجنورد ابتدا به عنوان بسیجی به جبهه جنوب رفت و مدت ۴ ماه در عملیات آزاد سازی خرمشهر بیت المقدس حضور داشت تا اینکه سرانجام در ۲۹ مهرماه سال ۱۳۶۳ در منطقه عملیاتی میمک بر اثر اصابت ترکش خمپاره به فیض عظمای شهادت رسید و جام وصال نوشید.

پیکر پاک شهید پس از تشییع در زادگاهش به آغوش خاک سپرده شد. روحش شاد، یادش گرامی و راهش پررهرو باد.


متن وصیت نامه شهید محمود ناظری

بسم ا… الرحمن الرحیم
و من طلبنی وجدنی و من وجدنی عرفنی …
هر کس مرا طلب کند خواهد یافت و هر کس مرا بیابد خواهد شناخت و هر کس مرا بشناسد عاشقم خواهد شد و آنکه عاشقم شد من نیز عاشقش شوم و هر کس که عاشقش شدم می کشم او را و آنکه من او را بکشم خون بهایش بر من واجب است پس من خود خون بهای او خواهم بود …
سپاس فراوان خداوند یکتا را که ما را آفرید و به ما درس چگونه زیستن و چگونه مردن آموخت و با سلام به پیشگاه اختر ولایت و امامت مهدی موعود (عج) و سلام بر نائب برحقش امام امت و سلام و درود بی پایان بر تمامی رزمندگان اسلام که با نثار خونشان نهال انقلاب اسلامی را آبیاری می نمایند. خدایا بارالها خودت شاهدی که من هیچ نوع مقصدی جز دفاع از قانون اسلامی خودت ندارم و این راهی که من انتخاب کرده ام راهی است که حسین (ع) این راه را پیمود و علی اکبر پیموده، عباس دلاور پیموده، کلیه شهیدان از صدر اسلام گرفته تاکنون پیموده اند پس خون من از خون بقیه شهدا که بهتر نیست، لذا از درگاه ایزد منان تقاضای شهادت در راه ستایش تو را دارم.
من محمود ناظری فرزند علی اکبر بر اساس مسئولیتی که بر عهده من بود که از حریم اسلام دفاع نمایم و راهی جبهه گشتم تا از مرزهای سیاسی اسلام دفاع نمایم. امید است که خداوند مرا ببخشد و لحظه ای من را به خود وانگذارد و ضمن عفو و بخشش از کلیه دوستان و همشهریان امید است خداوند عبادت همگی را در راهش قبول بفرماید و امیدوارم که خداوند بر شما پدر و مادر عزیزم صبر عنایت فرماید و من عقیده دارم که پدر جان به فرموده اماممان و روح خدا، اگر بکشیم یا کشته شویم در دو حال پیروزیم. من زندگی زیر بار ظلم را قبول نخواهم کرد و مرگ سرخ را بر این زندگی ترجیح می دهم. به من الهام شد که به آرزوی دیرینه ام شهادت، خواهم رسید اما افسوس می خورم که ۱۸ سال از عمرم می گذرد و هنوز اندر خم …
پدر عزیزم درود خدا بر تو باد که با امضای رضایتنامه ی من در حقیقت شهادتنامه مرا امضا کردی.
در پایان مقدار حسابی با برادران داشتم که اسامی آنها یادداشت گردید، تصفیه نمائید. و یک ماه روزه قرض دارم امید است قضایش را بدهید دیگر عرضی ندارم .

والسلام
محمود ناظری ۷/۷/۶۳


تصاویر


اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا