تصویرخاطرهشهدای روستاشهدای فردوسشهدای معلم

شهید سید حسین دولتی

سید حسین دولتی 

سید حسین دولتی
سید حسین دولتی

نام پدر: سید کاظم

تاریخ تولد: ۱۳۴۰/۱/۱۵

محل تولد: سرند

تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۵/۶

محل شهادت: مهران

محل دفن: سرند

یگان اعزام کننده: بسیج


سیدحسین دولتی

خاطرات:

خاطره ی اول
«دریکی از روزها یکی از همکارانش مجروح شده بود گفت: بیا برویم و از خانه خبر بگیریم. به خانه آن مجروح رفتیم از ناحیه پا و چند جای دیگر مجروح شده بود. بعد از برگشت از منزل مجروح، به داخل یکی از اتاقها رفت و بدون اینکه پدر و مادر و یا کسی بفهمد شروع به گریه کرد. مزاحم او نشدم اما در بیرون گفتم چرا این قدر گریه کردی؟ گفت: نمی دانم چه گناهی کرده ام که خدا گناهانم را نمی بخشد و حتی نمی توانم یکی از اعضای بدنم را در راه خدا هدیه کنم.»

راوی: سید امیر دولتی


خاطره ی دوم
در سال ۶۵ پدر و مادرم برای رفتن به خانه خدا آماده می شدند که برادرم گفت : می خواهم به جبهه بروم . من هرچه به او گفتم : پدر می خواهد به سفر برود . فایده ای نداشت و حتی پدرم و مادرم هر چه اصرار کردند که بعد از سفر ما برود قبول نکرد و گفت : جبهه الان نیاز به نیروهای مثل من دارد و تا موقعی که شما برگردید من هم بر خواهم گشت . خلاصه به هر صورتی که بود رضایت پدر و مادرم را جلب کرد و به جبهه رفت و به قدری خوشحال بود که حتی بعد از دو هفته که در آنجا بود نامه ای برایم نوشت و بعد از راز و نیاز با خداوند نوشته بود این برزگترین لطفی که خداوند در حق من کرد و از شوق و ذوقی که داشت می خواست پرواز کند و این گونه آخرین سفر را آغاز کرد .

راوی: سید امیر دولتی


خاطره ی سوم
نکته دیگر اینکه اصلاً راضی نبود از اموال مردم بدون رضایت کامل استفاده کند یک نمونه اینکه ما زمین و ملک از خودمان بود ، مکانیک ما سبزی خوردن کاشته بود ، مادرش مقداری چیده بود تا بخورد و او نخورده بود که شاید ، مکانیک راضی نباشد . »

راوی: سید امیر دولتیتصویر

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

‫۲ نظرها

    1. سلام علیکم
      با تشکر از جنابعالی پیشنهاد می کنم فیلم های اعزام را در سایت https://ferdowsclip.ir/ و https://ferdowstv.ir/ مشاهده کنید اگر در فیلم ها این شهید عزیز را تشخیص دادید با ذکر نشانی و زمان فیلم به ما هم اطلاع بدید تا در صفحه مشخصات این شهید درج گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا