تصویرزندگی نامهشهدای بشرویهوصیت نامه

شهید احمد بخشی‌زاده

شهید احمد بخشی زاده به تاریخ ۱۸/۱۰/۱۳۴۲ درشهرستان بشرویه متولد و درتاریخ ۲/۱/۱۳۶۱ درجبهه شوش براثراصابت ترکش خمپاره به فیض شهادت نائل شد.

دانش آموز شهیداحمد بخشی زاده از شهرستان بشرویه، به تاریخ ۱۸/۱۰/۱۳۴۲ درخانواده ای معتقد به مبانی اسلام وپایبند به دستورات شرع مقدس که پر تلاش و زحمتکش بودند، دیده به جهان گشود.

وی دارای خصایص اخلاقی مثبتی ازجمله تلاش وتحرک درامورات، همراهی وکمک رسانی در کار به والدین، وظیفه شناس بودن، تعلل و سستی نکردن در انجام کارهایش وهیچ گاه وقت خود راه بیهوده ضایع نمی ساخت. زمانی که ایجاب کرد گام در مسیر دانش بگذارد، با عشق و علاقه به دبستان رفت و تحصیلات خود را با موفقیت وجدیت تا اواخر دبیرستان ادامه داد. درطول این دوران از مطالعه کتب دینی وسودمند غفلت نورزید و در زمینه مطالعه و شناخت کتب استاد شهید مطهری و کتاب گرانسنگ نهج البلاغه کوشا بوده ودیگران را نیز نسبت به مطالعه این آثاردعوت می کرد. این مطلب درفرازی از وصیت نامه اش نیز به چشم می خورد. آنجا که مینویسد: کتاب هایم را به کتابخانه عمومی برگردانید تا دراختیارخوانندگان محترم قرار گیرد.

احمد اهل راز و نیاز با خدا بود و به شهدا عشق می ورزید. عاشق شهادت بود. اوهیچ وقت حرف غیر منطقی و زور را نمی پذیرفت. دوست داشت به درستی زندگی کند. دراوقات بیکاری یا درمزرعه و یا درکارگاه موزائیک سازی پدرمشغول به کارمی شد. و بدین طریق دست کمک به سمت خانواده اش می گشود.

به هنگام شکل گیری نظام جمهوری اسلامی واوج گیری انقلاب، همراه با دیگرمردم، فعالانه درمراسم مربوطه شرکت می کرد وازآنجا که به بسیج مردمی علاقه داشت بعد ازپیروزی انقلاب، با تشکیل بسیج بیست میلیونی به فرمان امام راحل (ره)، از اعضاء فعال آن شد و به پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت. او دراین راه و محافظت وحراست ازآرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، لحظه ای آرام نگرفت.

با اوج گرفتن نبرد مرزهای غربی کشور و جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، درحالی که سال

چهارم تجربی را دردبیرستان طالقانی بشرویه می گذراند، برای دفاع از کشور و مقدسات اسلامی، درس را رها کرده و لباس رزم برتن پوشید. به جای قلم، اسلحه بردست گرفت وعازم دیار عاشقان و میعادگاه دلباختگان و شیفتگان به معبود یکتا شد. او درعملیات فتح المبین حضور یافت و سرانجام بتاریخ ۲/۱/۱۳۶۱ درجبهه شوش هدف ترکش خمپاره واقع شده وبه آرزوی دیرینش که همان شهادت است، رسید. روحش شاد و یادش گرامی.

 

وصیت نامه

بسمه تعالی

انالله و انا الیه راجعون ( ما همه از آن خدائیم و برگشت به سوی اوست)

درود به رهبر انقلاب اسلامی امام خمینی و سلام بر شهیدان راه حق.

من احمد بخشی زاده دارنده شماره شناسنامه ۳۲۰۰ از شهر بشرویه از مادر و پدرم می خواهم که زیاد نگران من نباشند چون ما همه از آن خدائیم و همگی ان شاءالله در بهشت یکدیگر را ملاقات خواهیم کرد توصیه می نمایم که صبر انقلابی را از خود نشان دهند و مقاومت کنند که همیشه ظالم مغلوب است.

شهید شدن افتخار است و کمتر کسی است که به این فیض الهی دست یابد. من توصیه می نمایم که کتابهایی که در کمدم است مخصوصاً کتابهای داستان را به کتابخانه عمومی برگردانند و در خدمت خوانندگان محترم قرار دهند که از آنها استفاده نمایند. پدرم، زیاد ……. چون فایده ای ندارد و باید انسان برای آخرت خود چیزی در دست داشته باشد. به هیئت ها و تکیه ها خدمت کنید و مردم را به راه راست هدایت فرمائید. میزم را به نهادهای انقلابی تحویل دهید که آنها برای گسترش اسلام از آن استفاده کنند. ……… مادر عزیزم زیاد نگران من نباشید چون عاقبت من خوب است و جائی بسیار گران دارم. خواهر و برادرانم راهم را ادامه دهید چون سرانجام نکوئی است. مردمان در سنگر شما هم راهتان فقط اسلام باشد چون اسلام است که همه را به سعادت می رساند و السلام.

اینجانب احمد بخشی زاده فرزند غلامحسین- محصل کلاس چهارم تجربی دبیرستان طالقانی بشرویه.

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا