تصویرشهدای پاسدارشهدای دانش آموزشهدای فردوسوصیت نامه

شهید محمود صبوری

برادر شهید مهدی صبوری

محمود صبوری 

محمود صبوری
محمود صبوری

نام پدر: محمدحسن

تاریخ تولد: ۱۳۴۳/۱/۱۱

محل تولد: فردوس

تاریخ شهادت: ۱۳۶۱/۴/۱۳

محل شهادت: شلمچه

محل دفن: فردوس

یگان اعزام کننده: پاسدار


متن وصیت نامه شهید محمود صبوری

بسم‌الله الرحمن الرحیم
ان الله الشتری من المومنین انفسهم واموالهم بان لهم الجنته یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون وعده علیه حقا.
سلام بر مهدی و نائب بر حقش ، و سلام بر ملت رزمنده و مسلمان ایران و سلام بر دلیر مردانی که در جبهه‌ها مشغول جنگ هستند بالاخره بر شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی . اکنون که به توفیق الهی و یاری امام زمان راهی جبهه می‌شوم امید ورارم که خداوند مرا یاری دهد. تا بتوانم مسئولیت سنگینی که بر دوشم نهاده شده را به پایان برسانم و انشاءا… راه برادرم مهدی ، این شهید عزیز را ادامه دهم . امیدوارم که خون این شی بی ارزش را که خود عنایت نموده از ما قبول کند ولی برای راحتی روحم و برای این که با شما صحبتی کرده و مسئولیت خود را تمام کرده باشم چند وصیت دارم که آن را خدمتتان عرض می‌کنم و از خداوند میخواهم این توفیق را به شما بدهد که بتوانید به وصیتهای من عمل کنید.
۱- از برادران و خواهران دینیم میخواهم همچنانکه تا به حال پشتیبان جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب بوده‌اید در آینده نیز از این پشتیبانی و یاری دریغ نفرماید و در باسازی مناطق جنگی بیشتر و از پیش بکوشید
۲- از شما میخواهم قدر رهبر بزرگ و روحانیت متعهد را بدانید چون این ها بودند که شما را هدایت کردند و اسلامتان را حفظ کردند و قدر حزب ا… را بدانید چون حزب ا…  است که در مقابل ستمگران و ظالمان ایستادگی کردند ، در کارها از خداوند یادتان نرود و هر قدمی که بر میدارید فقط بخاطر خدا باشد
۳-از برادران بسیجی میخواهم که بیشتر در بسیج شرکت کنند و بیشتر به خود سازی بپردازند
۴- در تشیع جنازه‌ام  سوره واقعه را بخوانید و به ترجمه و معانی آن فکر و عمل نماید و شعار همیشگی ملت مسلمان را تکرار کنید
۵- از پدر مهربانم که تابحال مرا پرورش داده است متشکرام و نمیدانم با چه زبانی از شما تشکر کنم چون شما در زندگی هم حق مادری و هم حق پدری ادا کردید و از شما میخواهم اگر بدی یا سرپیچی در زندگی داشتم مرا ببخشید و برای من گریه نکنید و اگر هم خواستید گریه کنید برای امام حسین گریه کنید ،از برادران و خواهرانم میخواهم بعد از شهادتم اجازه ندهید که اسلحه‌ام بر روی زمین بماند .
۶- اتحاد را در همه جا و هر زمان حفظ کنید همه افراد دست در دست هم داده و کشوری اسلامی را آباد کنید و ما هم در جبهه می‌جنگیم و به یاری  خداوند می‌رویم تا کشوری عزیز را از چنگ بعثیان ظالم رها کنیم و جمهوری اسلامی را در آن کشور پیاده کنیم .
۷- از برادران هم کلاسیم می‌خواهم که مدرسه را رها نکنند و خوب درس بخوانند چون در آینده اسلام احتیاج به افراد مسلمان و متعهد دارد و شماید که در زمینه ساز ظهور و انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) هستید .
۸- و شما افرادی که مادیات شما را آنچنان احاطه کرده که از یاد خدا رفته‌اید بیائید به جبهه و ببینید که چگونه این جوانان در هوای گرم و سوزان خوزستان در مقابل توپ و تانک و دشمن می‌ایستند و جان بر کف در راه اسلام می‌جنگنند اگر خودتان نمی‌روید حداقل فرزندانتان را به جبهه بفرستید به امید اینکه بتوانیم قدس عزیز و فلسطین اشغال شده را در تمام جهان برافرازنده . به امید ظهور حضرت مهدی (عج).

والسلام  و علی عبادا… الصالحین
محمود صبوری           ۱۶/۴/۱۳۶۱

بیا عاشقی را رعایت کنیم               زیاران عاشق حکایت کنیم
از آنان که از خود سفر کرده‌اند               سفر بر مدار خطر کرده‌اند
از آنان که پیمانه را زدند                  دل عاشق را به دریا زدند
در این عرصه با یار بودن خوش است    به رسم شهیدان سرودن خوش است
بیا در خدا خویش را گم کنیم                  به رسم شهیدان تکلم کنیم
بیا با گل لاله بیعت کنیم                     که آلاله ها را حمایت کنیم
حمایت زگلها گل افشاندن است              هم آواز با باغبان خواندن استتصویر

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا