شهدای دانش آموزشهدای روستاشهدای فردوسوصیت نامه

شهید محمدحسن برادران

محمدحسن برادران

محمدحسن برادران
محمدحسن برادران

نام پدر: غلامحسین

تاریخ تولد: ۱۳۴۱/۱۰/۲۰

محل تولد: برون

تاریخ شهادت: ۱۳۶۱/۲/۱۰

محل شهادت: خرمشهر

محل دفن: برون

یگان اعزام کننده: بسیج جاده خندق


متن وصیتنامه شهید محمدحسن برادران

بسم الله الرحمن الرحیم ‎   ‏(( ان الله اشترى من المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فى سبیل الله فیقتلون و یقتلون … و ذلک هو الفوز العظیم ))‎  ‏<< خدا جان و مال اهل ایمان را به بهاى بهشت خریدارى کرده، آنها در راه خدا جهاد مى‌کنند که دشمنان دین را به قتل رسانند و یا خود کشته شوند این وعده قطعى است بر خدا و عهدى است که در تورات و انجیل و قرآن یاد فرموده و از خدا با وفاتر به عهد کیست، اى اهل ایمان شما به خود در این معامله بشارت دهید که این معاهده با خدا به حقیقت سعادت و پیروزى بزرگى است. >>‎  ‏درود فراوان به پیامبران الهى به ویژه پیامبر اسلام و درود به امامان  پاک و معصومین محترم. درود بر امام زمان ـ مهدى منتظر که همه ما انتظار ظهورش را مى‌کشیم و درود بر رهبر کبیر انقلاب امام خمینى و درود بر رهروان راه امام که با دستورات پیامبرگونه، امام امت مى‌رود که پرچم توحید را به سرتاسر جهان بگستراند و با خون سرخ خویش نهال تشنه اسلام را سیراب گردانند و مستضعفین را بر مستکبرین پیروز گردانند و سلام بر پدر و مادر مهربان که مرا با مشقت بزرگ کرده‌اند و از آنها نهایت تشکر را مى‌نمایم که به من اجازه دادند که به جبهه بیایم و با صدام که در حقیقت آمریکا است مبارزه نمایم، خون ناچیز خود را در راه اسلام بریزم. از خداوند مى‌خواهم که هیچ وقت من را به حال خود وانگذارد تا به من لغزشى روى نیاورد و بتوانم آن چه را که اسلام از من مى‌خواهد ایفاى نمایم زیرا این یک امتحان الهى است که از ما به عمل مى‌آید تا خداوند بر همه اعمال ما ناظر است و هر کسى که از این امتحان الهى پیروز درآید در دنیا و آخرت روى خواهد داشت که در برابر امامانى که چندین قرن پیش به خاطر اسلام قیام کرد و جان خود را از دست داده‌اند بایستد و اگر ما بى‌تفاوت باشیم در روز قیامت از ما سوال خواهد شد که چرا در جامعه اسلامى فساد رواج دارد و کسى نیست که به فکر برطرف کردن آن باشد.
از شما پدر و مادر و برادرانم مى‌خواهم در مورد مسائلى که رخ مى‌دهد بى‌تفاوت نباشید زیرا شما در برابر خون شهیدان مسئول هستید و اکنون که این نامه را مى‌نویسم موقع نماز است و عجله دارم و من اکنون در پادگان لشکر ۹۲ زرهى اهواز مى‌باشم و ممکن است تا چند روز دیگر اعزام شویم و از مکان اعزام نمى‌دانم کجاست و از شما مى‌خواهم که جواب نامه را ننویسد زیرا ما به زودى اعزام خواهیم شد و نامه شما به دست من نخواهد رسید.
خدمت برادر و خواهر کوچکم سلام دارم. خدمت برادرم محمد على برادران با خانواده سلام مى‌رسانم. خدمت شیخ محمد على حکیمى با همشیره و بچه‌ها را سلام مى‌رسانم. خدمت عموى غلام رضا برادران، حاجى حکیمى، حاجى حسین حکیمى، کرم على گرجى، محمد حسین عمرانى برات، برادران، محمد حسین برادران، اکبر عمرانى را با خانواده سلام مى‌رسانم. خدمت رضا عمرانى را سلام مى‌رسانم. اکبر شهابى نیز با من است و خدمت شما را سلام مى‌رسانند. کلیه قومان و خویشان را سلام برسانید.
ضمنا حسین مبارکى از تهران از ما جدا شده است و از روزى که از تهران حرکت کرده‌ایم از وى خبرى نداریم زیرا او در تهران مانده است و نمى‌دانم که به جبهه‌ها آمده است یا نه.

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا