تصویرزندگی نامهشهدای پاسدارشهدای فردوسوصیت نامه

شهید عبدالرزاق پارسا

برادر شهیدان عبدالعلی و محمد پارسا

عبدالرزاق پارسا 

عبدالرزاق پارسا
عبدالرزاق پارسا

نام پدر: علی اکبر

تاریخ تولد: ۱۳۳۴/۹/۳۰

محل تولد: ایرانشهر

تاریخ شهادت: ۱۳۶۰/۹/۹

محل شهادت: بستان

محل دفن: فردوس

یگان اعزام کننده: سپاه


زندگی نامه

شهید عبدالرزاق پارسا به تاریخ ۳/۹/۱۳۳۴ درشهرستان ایرانشهر، واقع درکویر داغ و تفتیده بلوچستان دیده به جهان گشود. دوران ابتدایی را با تیزهوشی وجنب وجوش زیاد می گذراند که ناگاه در سال چهارم ابتدایی، زندگیش ورقی تازه خورد و صفحه پرغم و رنج آن شروع شد. دست تقدیر او را در بستر بیماری خواباند و به مدت ۷ سال از درس وفعالیت محروم نمود.
درهمان دوران بود که چراغ عمرپدر خاموش شده وخانواده به ماتم سنگینی فرو رفتند. روح لطیف ایثار وگذشتش ازهمان کوچکی مشخص بود. او با اینکه در خانه دردمند و تنها دربستر بیماری بسر می برد، لیکن اسباب و وسایلی که به او هدیه می دادند، توسط خواهرش به دانش آموزان بی بضاعت داده می شد. بالاخره این دوران سپری ودرعین حال، کم وبیش به تحصیل ادامه داده وموفق به دریافت سیکل شد.از نظرفنی، مهارت خوبی داشت و توانایی خوبی در تعمیر وسایل از خود نشان می داد.
تا سال ۱۳۵۵ فعالیتهای او پراکنده بود. در این مدت مشغول به کار و تا سال ۱۳۵۷ را در ایرانشهر سپری کرد. با اوج گیری انقلاب، همراه برادرش به شهرستان فردوس آمد و به جمع خانواده خویش که در این شهرستان ساکن شده بودند، پیوست. ابتدا در کمیته و بعدها با تشکیل سپاه پاسداران بخدمت مقدس پاسداری مشغول شد.
دراوایل ورودش درسپاه، به دلیل کمبود پرسنل و نیز مهارتهای خاصی که داشت، رانندگی را برعهده گرفت. بدلیل نقص هایی که درماشینها ایجاد می شد، تصمیم به راه اندازی تعمیرگاهی درسپاه کرد و سرانجام موفق شد واحد موتوری سپاه را راه اندازی کند.
او همیشه درکلاس های اخلاق که در سپاه تشکیل می شد شرکت می کرد. علاقه زیادی به رفتن به جبهه داشت ولی برادرش از رفتن او به جبهه جلوگیری می کرد، زیرا می گفت: به تخصص تو در اینجا نیاز داریم.
وی سرانجام درسال ۱۳۵۹ همراه جمعی از برادران سپاه با فرماندهی پاسدار شهید مهدی صبوری، وارد جبهه الله اکبر شد و جبهه را به عنوان کار دائم خود پذیرفت. سال ۱۳۶۰ در نیمه شعبان ازدواج نمود و بعد ازآن نیز راهی جبهه شد. تا این که در تاریخ ۹/۹/۱۳۶۰ در منطقه بستان، خرقه نیلگون شهادت را به تن استوار و بال پریدن به عالم بالا را گشود. روحش شاد و یادش گرامی.
منبع : اداره اسناد و انتشارات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی


متن وصیت نامه شهید عبدالرزاق پارسا

قسمتی از وصیت نامه شهید
برادران پاسدار و برادران رزمنده و مردم شهید پرور فردوس و مردم مجاهدایران و مستضعفین جهان به اسلام بیش از این بیندیشند و قلب امام امت را به بعضی کارهای ناشایسته غیر مکتبی و غیر اسلامی بدرد نیاورید. مردم تازه مسلمان ایران و بخصوص مردم و اهالی فردوس قدری مطالعاتتان را وسیع گردانید و در باره اسلام به موشکافی دست بزنید به سرنوشت خوارج زمان حکومت علی(ع) سردار اسلام بیندشید خوارجی که در تمام جهادهای پیامبر شاید شرکت داشتند و نماز شب می‌خواندند برای اسلام و مکتب خون داده بودند و زخم برداشته بودند وشمشیر‌ها زده بودند و در آخر به دست شیر خدا علی(ع) کشته و به جهنم فرستاده می‌شوند زیرا که آنها می‌خواهند علی را به راه راست هدایت کنند برادران و خواهران گول چهارتا به خیال خودشان انقلابی داغ را نخورید و بنام حزب‌ا… شما را گول نزنند و بنام مرگ بر سازش‌کار شما را مثل خودشان داغ نگهدارند.
اسلام ما قرآن دارد اسلام ما رهبر دارد و اسلام ما مفاتیح و صحیفه سجادیه و نهج البلاغه دارد. آنهایی که این چنین می‌خواهند بر خلاف قانون اسلامی و بر خلاف قانونی که امام عزیز امسال را سال آن معرفی می‌کند عمل کنند . نگذارید ، شما بیدار باشید همانطور که حزب‌ا… واقعی بیدار است.

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا