تصویرشهدای ارتششهدای روستاشهدای فردوسفیلموصیت نامه

شهید عبدالرحیم قبادی محبی

عبدالرحیم قبادی محبی

عبدالرحیم قبادی
عبدالرحیم قبادی

 

نام پدر: حاجی

تاریخ تولد: ۱۳۳۶/۱۲/۷

محل تولد: باغستان

تاریخ شهادت: ۱۳۶۴/۱۲/۲۰

محل شهادت: پلنگ سور

محل دفن: باغستان سفلی

یگان اعزام کننده: ارتش ـ ستواندوم


فیلمی از جنازه و مراسم تشییع این شهید سرافراز


متن وصیت نامه شهید ستواندوم شهید عبدالرحیم قبادی

ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کأنهم بنیان مرصوص
با درود و سلام به پیامبر اسلام و درود و سلام به شهدای اسلام و درود و سلام به رهبر کبیر انقلاب و درود و سلام به شما یاران اسلام .
هم اکنون که تقدیر الهی بر این است که به نبرد حق علیه باطل بروم و راه شهیدان عزیزمان را ادامه بدهم و ثابت کنیم از هر قطره خون پاک هر شهید که به زمین ریخته می شود هزاران رزمنده مدافع خون شهید بر می خیزند و نمی گذارند که یک لحظه سنگرها خالی بمانند و همین راه را تا زمانی که مشیت الهی باشد ادامه خواهیم داد و نخواهیم گذاشت که این دشمن لعنتی یک لحظه آرامش داشته باشد.
و از آنجایی که واقفیم که مرگ و زندگی دست خداست لازم دانستم چند نکته راجع به پدر و مادر و همسرم متذکر شوم.
از پدر و مادرم می خواهم که خودشان را به جای پدر و مادرهای دیگر شهیدان فرض کنند و ببینند که آنها تنها نیستند که فرزندشان شهید شده است، باید به شهادت فرزندشان افتخار داشته باشند. انشاءا… که خداوند صبر و طاقت کافی به شماها عنایت نماید و همچنین از شماها می خواهم که همسرم را مانند دختر خودشان بدانید و با او مهربان باشید.
و از تو همسرم می خواهم که همچون همسران دیگر شهدا زینب وار کمر همت ببندی و از اینکه شوهرت به درجه شهادت رسیده سرافراز باشی و در تربیت فرزندانم سعی و تلاش کن و آن چنان که جامعه اسلامی می خواهد آنها را تربیت کن و تحویل اجتماع بده و به هیچ موقع به خودت اجازه نده که دیگران را به حال خود زاری بکنند.
من مطمئنم چنانچه به لقاء ا… بپیوندم و جزء شهدا باشم در آینده باعث افتخار فرزندانمان خواهیم بود. و چنانچه ایمان داری روز باید از این دنیای بی وفا رخت بربندیم پس چه بهتر که در راه اسلام و کشور این جان بی بهاء را اهدا کنیم و باعث افتخار نسل های آینده باشیم.
در پایان از حضور پدر و مادرم می خواهم که چنانچه از طرف فرزندان آنها کوتاهی یا توهینی شده مرا ببخشند و از من راضی باشند و همچنین از همسرم، برادر و خواهرانم و تمام دوستان و فامیل تقاضامندم که به حرمت خون شهیدان اگر نسبت به آنها بدرفتاری شده مرا عفو نمایند که شاید در پیشگاه باریتعالی روسفید باشم.
چنانچه این وصیت نامه همزمان با جسدم به دست شما رسید جسدم را در باغستان سفلی دفن کنید در غیر این صورت در هر کجا که قسمت بود اشکالی ندارد.

سرباز اسلام ستواندوم عبدالرحیم قبادی مورخ ۱۹/۱۱/۶۴تصویر

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا