زندگی نامهشهدای روستاشهدای فردوسشهدای معلمفیلموصیت نامه

شهید عباسعلی رضایی

عباسعلی رضایی 

عباسعلی رضایی
عباسعلی رضایی

نام پدر: حجی ذبیح

تاریخ تولد: ۱۳۴۲/۱/۳

محل تولد: خرو

تاریخ شهادت: ۱۳۶۴/۱۰/۲۸

محل شهادت: میاندوآب

محل دفن: خرو

یگان اعزام کننده: بسیج

فیلم هایی از تشییع جنازه شهید


زندگی نامه

شهید عباسعلی رضایی در سال ۱۳۴۲شمسی درروستای خرو پا به دنیا گذاشت ودردامن مادر وپدربزرگ شد . مادری که می شود گفت بایاد اباعبدالله الحسین سینه برجان فرزند گذاشت و می نشست و اشک مادر با شیر فرزند مخلوط می شدو به فرزند تغذیه می شد . دوران کودکی سپری شد و پس از اتمام دوره دبستان بقیه تحصیل را در شهرستان فردوس به اتمام رساند . . روزهایی که در فردوس درس می خواند اوایل انقلاب بود باشهید صبوری همکاری زیادی داشت در فردوس کلیه مراسمات و تظاهرات ها در فردوس نقش موثری داشت . در مدتی که در فردوس بود دوستان خوبی را انتخاب کرد . با برادران حزب الهی دوست شده بود با بسیج همکاری فعالانه داشت پس از اتمام تحصیلات در روستای ارسک دررشته پرورشی مشغول تدریس شد . یکی از دانش آموزان می گوید : معلم ما خیلی خوش برخورد و خوش رفتار بود .بادانش آموزان خشک برخورد نمی کرد . شهید عباسعلی رضایی از رفتار اسلامی برخوردار بود انتظار نداشت کسی به او سلام کند و او در سلام کردن پیش قدم بود و موقعی که وارد کلاس می شد بچه ها به احترام شان از جای بلند می شدند و او این صحنه را که می دید بسیار ناراحت می شد و سریع بچه ها را می نشاند و ازآنهامعذرت خواهی می کرد. همه اش درس و سوال کردن نبود درس می داد و ده دقیقه آخر قرآن راتفسیر و از داستانهای قرآن برای دانش آموزان می گفت و مراسم دعای توسل وکمیل را با حضور دانش آموزان در خانه ی شهدا یا در مسجد روستای ارسک برگزار می کرد . وقتی مردم روستای ارسک خبر  شهادت وی را از رادیو شنیدند ، روستای ارسک درجوش و خروش شد .کلیه شاگردان روستای ارسک عزادار شدند و به عزاداری پرداختند . مدتی هم که در جبهه ها بود علاوه براینکه یک معلم بود یک سرباز امام زمان (عج) بود . یک مجاهد بود . در روستای خرو باپدر ومادر و اهالی خوش برخورد و مهربان بود . ای سیدالشهداء حسین رخصتی ده تا گزارشی کوتاه از آنچه اکنون بر ما می گذرد تقدیم کنیم . ای فرزند رشید پیامبر ای پدید آورنده حماسه  عاشورا تمامی روستاها و دیارمان شهید داده و تمامی روستا قاسم و اکبر وعون و جعفر و حبیب بن مظاهر  ای سالار شهیدان اکنون روح خدادر کالبد این امت دمیده، اکنون حماسه ها در کشور حضرت بقیه ا… تجدید گشته. چه بسیارند شیعیان معتقد تو که یکی خانواده ی شهید رضایی عزیز که همه ی زندگی اش درس بود. عظمت آن که پاک زیست ودرراه پیروزی اسلام و خط امام هر تلخی و مرارتی را به جان خرید ودرآخر نیز با شهادت خویش یادش را و راهش را برای همیشه در قلبهای همه پیروان اسلام جاودانه ساخت .        (یادش گرامی و راهش پررهرو باد . )


وصیت‌نامه شهید

به برداران و خواهرانم توصیه می‌نمایم که اخلاق و رفتار اسلامی داشته باشند. امام را تنها نگذارند و پیرو ولایت فقیه باشند.

به همکارانم در آموزش و پرورش سفارش می‌کنم که به فکر تعلیم و تربیت اسلامی فرزندان محروم این مرز و بوم باشید و آنان را با معارف اسلامی آشنا سازید. دانش‌آموزان را به مطالعه کتب اسلامی علاقه‌مند سازید و سعی نمایید تا با پرورش این عزیزان در آینده جای خالی شهدا را در جامعه پر کنید.

به ملت انقلابی ایران و به همشهریان عزیزم سفارش می‌کنم که به سخنان امام گوش فرا دهید و از دستورات وی اطاعت نمایید و در گرفتاری‌ها، بردبار و صبور باشید. نگذارید که افرادی در لباس میش ولی گرگ‌صفت در میان شما تفرقه بیندازند و به اسلام عزیز صدمه برسانند.

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا