بسیجتصویرزندگی نامهشهدای روستاشهدای فردوسفیلم

شهید احمدرضا برزگر

احمدرضا برزگر

احمدرضا برزگر
احمدرضا برزگر

نام پدر: محمد

تاریخ تولد: ۱۳۴۵/۰۲/۰۱

محل تولد: خانیک

تاریخ شهادت: ۱۳۶۹/۰۸/۱۲

محل شهادت: فکه

محل دفن: بهشت زهرا تهران

یگان اعزام کننده: بسیجی


مختصری پیرامون زندگی شهید احمدرضا بزرگر:

شهید احمدرضا بزرگر در خانواده ای کشاورزو مذهبی در روستای خانیک فردوس  دیده به جهان گشود پدر شهیدبه دلیل اینکه در حد محدودی کشاورزی داشتند وکفاف مایحتاج زندگی را نمی نمود تصمیم به مهاجرت از روستا گرفتند وخانواده شهید محترم شهید به باقرآباد کهریزک رفتند .و پدر ایشان درمرغداری مشغول به کار شدندو(در باقر آباد معروف به اسماعیل خراسانی بودند).ومادر ایشان در کارخانه پریموس سازی مشغول گردیدندوبار ها شده بود که مادر ایشان در حالی که احمد رضا را پشت بسته بودند ساعت ها در کارخانه برای چرخاندن چرخ زندگی فعالیت نموده بودند .و احمد  بود که از مادر وپدر سخت کوشی و بدست آوردن روزی حلال را می آموخت. وکم کم رشد یافت ومقطع ابتدای وراهنمایی را پشت سر گذارد.

شهید بزرگرپس از آن به کار در کارخانه کنسرو ومربا سازی شفق پرداختند. ودر کارخود بسیار کوشا وفعال بودند. تا اینکه با آغاز جنگ وشرایط آن زمان ،در بسیج اصناف ثبت نام نمودند و عازم میادین نبرد افتخار وایثار می گردد ودر عملیات والفجر مقدماتی در منطقه عمومی فکه در حالی که چندین روز در محاصره شدید دشمن بعثی بودندمرغ جانشان از بدن خاکی کوچ و به لقا الهی نائل می گردند.وپس از هفت سال در حالی مانند آقا ومولایشان امام حسین سر در بدن نداشتند توسط گروه تفحص ازبین پنجاه شهید به دلیل اینکه لباس ایشان کاملا سالم بودواز قرآنی که درجیب ایشان بود شناسایی ودر تاریخ ۱۲/۸/۱۳۶۸ پیکر پاکشان تشیع ودر بهشت زهرای تهران به خاک سپرده می شوند

روحش شادو راهش پررهروباد

خاطره:

یکی از همرزمان شهید که از همان شهدای گرانقدر فکه می باشد برتکه کاغذی می نویسد چند روز است که در محاصر هستیم وهیچ برایمان نمانده است وبچه ها در حالی که تشنه هستند.جان می دهند.


تصویر

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا