تصویرزندگی نامهشهدای دانش آموزشهدای سرایان

شهید علی اکبر اسماعیلی

شهید علی اکبر اسماعیلی

تاریخ ولادت: 1 فروردين 1349
تاریخ شهادت: 4 خرداد 1367
محل شهادت: ماووت
نوع شهادت: حوادث مربوط به جنگ تحمیلی

شهید علی اکبر اسماعیلی در تاریخ 1/1/1349 در روستای آیسک از توابع شهرستان سرایان دیده به جهان گشود و 4/3/1367 به شهادت رسید .

شهید علی اکبر اسماعیلی در تاریخ 1/1/1349 در روستای آیسک از توابع شهرستان سرایان دیده به جهان گشود . اعتقاد والای این شهید که در فرازی از وصیت نامه اش به آن اشاره شده ، چنین است : ما امانتى هستيم در دست خدا تا در اين دنيا كار صالح انجام دهيم و خود را سعادتمند كنيم و در آخرت پاسخگوى آن باشيم . پس چه بهتر مى باشد كه انسان در راه خداوند شهيد شود و به اين فوز عظمى نائل شود .

وقتی اعتقاد و باور انسان عمیق شود ، حرکتش به سمت آن باور محکمتر و قویتر می شود . شهید عزیز برهمین اساس و اعتقاد ، چنان واله و شیدای دوست شد که این امر ، او را بر آن داشت تا از مقطع تحصیلی متوسطه در پایه سوم تجربی ، راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شود .

دوبار مجروح شد ، ولی مجروحیت او مانع حضور مجدد او در جبهه نشد . به دیگران که در جبهه تا کنون حضور نیافته بودند ، این توصیه را می کرد : اى كسانيكه تاكنون موفق نشده ايد به جبهه بيائيد و قدرت و توانائى جنگيدن را داريد و مى توانيد بجنگيد اما مال و ثروت و جاه و زرق و برق دنيا و فرزندان و خانواده جلوگير شما مى شوند و فريب آنها را مى خوريد بدانيد كه اگر در زمان امام حسين (ع) والله سوگند ياد مى كنم كه به يارى فرزند زهرا (س) نمى رفتيد و مانند كوفيان او را تنها مى گذاشتيد هم اكنون فرياد هل من ناصر ينصرنى امام عزيمان بلند است و هر كس پى يارى ما را دارد بسم ا..

اين مدت كوتاهى خواهد بود كه خداوند لطف و مرحمت فرموده و درب بهشت را روى ما عاميان باز كرده پس بياييد و هر چه زود خود را از اين فوز عظمى محروم نكنيد “

حضور این شهید بزرگوار برای سومین بار در جبهه ، او را در تاریخ 4/3/1367به آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت نائل گردانید .

جسم این شهید هم اکنون در گلزار شهدای زادگاهش آرمیده و روحش در جوار بارگاه حق از نعمات الهی بهره مند است .

روحش شاد و راهش پر رهرو

منبع : اداره اسناد وانتشارات اداره بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان جنوبی

برچسب ها
اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

همچنین بررسی کنید

بستن
بستن