تصویرزندگی نامهشهدای بشرویهشهدای روستاوصیت نامه

شهید علیرضا بهرامی

شهید علیرضا بهرامی به تاریخ ۵/۱/۱۳۴۱ در روستای رقه ازتوابع شهرستان بشرویه متولد وبه تاریخ ۷/۵/۱۳۶۱ در منطقه شلمچه به فیض شهادت نائل شد.

شهید علیرضا بهرامی

شهید علیرضا بهرامی روز پنجم فروردین ماه سال ۱۳۴۱ در روستای رقه از توابع شهرستان بشرویه در خانواده ای متدین و با تقوا متولد شد. قبل از ولادت علیرضا و برادر دوقلویش، که باهم پا به عرصه این دنیا گذاشتند، مشکلات اقتصادی و گرفتاری خانواده بهرامی زیاد بود ولیکن خوشبختانه با تولد این دومولود و به یمن قدوم مبارکشان، زندگی این خانواده رونق گرفته و روزگار روی خوش را به ایشان نشان داد.

علیرضا با سپری شدن دوران طفولیت به مقطع ابتدایی راه پیدا کرد و تا سال چهارم دبستان درهمان روستای زادگاهش به تحصیل مشغول شد. سال ۱۳۵۱ بهمراه خانواده به بشرویه عزیمت نموده و کلاس پنجم ابتدائی را دراین شهرستان به پایان رسانید.

وی انسانی سخت کوش ومقاوم بود. ازهمان سالهای نخست زندگی با کار وتلاش مأنوس بود. روزها به مدرسه می رفت و شبها کار می کرد و به کارهای سخت وسنگین می پرداخت.

وی درانجام فرایض واعمال عبادی دقیق و درجهت برقراری ارتباط با سرچشمه هستی، درحد توان تلاش و کوشش می کرد.

روزهای جوش و خروش مردمی و در بحبوحه انقلاب اسلامی، پخش اعلامیه و شعار نویسی را به عهده داشته و در این زمینه نقش بسزایی را ایفا می کرد. بعد از انقلاب هم همگام با انقلاب بود واز دشمنان انقلاب بیزاری می جست. هنگامی که دشمن متجاوز بعثی سرزمین اسلامی را مورد تجاوز قرارداد علیرضا که انسان آزاده و مسلمان واقعی بود، نمی توانست این وضع را تحمل کند. او درحالی که سال سوم دبیرستان را تمام می کرد، هوای جبهه را در سر می پروراند. پدرش با اصرار می گفت که دیپلم بگیرد بعد راهی جبهه شود، ولی او برای جلب رضایت پدر، نزد مادر می رفت و از طریق وی درخواست خود را بازگو می نمود. شبها در بسیج شهرستان بشرویه به نگهبانی مشغول می شد و بدین طریق حال و هوای حضور درمعرکه جنگ را در خود زنده می کرد.

بالاخره رضایت والدین را جلب کرده و به جبهه اعزام شد. پس مدتی حضور درمیادین نبرد، در عملیات رمضان شرکت نموده و سرانجام به تاریخ ۷/۵/۱۳۶۱ در منطقه شلمچه به فیض شهادت نائل شد.پیکر پاکش در تاریخ ۳۱/۵/۱۳۶۶ یعنی حدود ۵ سال بعد شناسایی و پس از برگزاری مراسم تشییع در مزار شهدای شهرستان بشرویه آرمید. روحش شاد و یادش گرامی.

ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد (امام خمینی ره)

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

((اشهدان لااله الاالله واشهد ان محمد رسول الله و اشهد ان امیرالمومنین علیاً ولی الله ))

(الذین امنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون)

بنام او که همه چیز از اوست. بنام او که زندگی ام همه در جهت اوست و شدنم در جهت اوست اینجاست که می گوییم:

شهادت سرآغاز پایندگی است. نترسم ز مرگی که خود زندگی است.

سلام بر حسین پرچمدار خونین اسلام که به ما راه و رسم زندگی را آموخت و سلام بر روح خدا خمینی بت شکن که چنین مبارزه ای را به ما آموخت و برای پیشبرد هدف های اسلام بر طاغوتیان پیروز شد و همچون ابراهیم در برابر نمرود بتها را یکی پس از دیگری در هم می شکند و می رود تا پرچم خونین اسلام را در تمام جهان به اهتزار در آورد.
وصیت نامه شهید علیرضا بهرامی

اکنون که در آستانه اعزام به جبهه هستم خیلی خوشحالم که شاید بتوانم گامی کوچک و ناچیز جهت دفاع از حیثیت اسلام و ایران برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن بردارم. قلبم روشن است که اسلام پیروز می شود و باید پیروز شود پس در راه پیروزی اش ای برادران و خواهران کوشش کنید. این را باید بگویم که من با کمال میل به این جبهه مقدس که فرمانده اش امام زمان(عج) هستند، می روم. زیرا ما امانتی از سوی خدا در این جهانیم و این جهان، جهان آزمایش بیش نیست و زندگی جاوید در آن دنیا است.
وصیت نامه شهید علیرضا بهرامی

و اما برادر و خواهر به تو وصیتی دارم که اگر در جبهه شهادت نصیب من شد، به آن عمل نمایی و آن این است که امام را تنها نگذاری و همیشه پشتیبان ولایت فقیه و روحانیت باشی و با ارگانهای انقلاب سپاه، بسیج و جهاد همکاری نمایی.
وصیت نامه شهید علیرضا بهرامی

و پدرم، مادرم، برادرانم و خواهرانم من تنها خواهشی که از شما دارم این است که اگر من به شهادت رسیدم برای من گریه نکنید و بر فاجعه صحرای تفدیده کربلا گریه کنید. اگر در این مدت از من ناراحتی دیدید به خوبی خودتان خواهید بخشید.
وصیت نامه شهید علیرضا بهرامی

خدایا گناهانم را به بزرگی خودت ببخش و شهادت را نصیب من کن. والسلام
وصیت نامه شهید علیرضا بهرامی

به امید پیروزی اسلام بر جنود شیطانی علیرضا بهرامی

منبع : اداره اسناد و انتشارات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا