تصویرزندگی نامهشهدای بشرویهوصیت نامه

شهید رضا ایمانی

 

شهید رضا ایمانی به تاریخ ۱/۲/۱۳۴۵ در شهرستان بشرویه متولد و در تاریخ۱۷/۶/۱۳۶۳ درجاده سردشت- پیرانشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

اول اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۵ مصادف با سالروز تولد یکی دیگر از اسوه های ایثار و شهادت است. او در خانواده ای مذهبی و پیرو اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در شهرستان بشرویه قدم به این دنیای فانی گذاشت. دوران ابتدائی را در شهرستان محل تولدش به پایان رسانده و از آنجایی که پدرش فروشنده و کاسب بود، او نیز علاقه فراوانی به انجام کارهای فنی و کسب و کار پیدا نمود. به همین جهت به کار حلب سازی مشغول و توانست طی چهارسال مهارت کافی را کسب نماید. رفتارخوب و مهربانانه وی با مشتری و استاد کارش، همه را تحت تأثیر قرار داده و کسب و کارش را رونق بهتری می داد.

شهید رضا ایمانی، همیشه سعی داشت نمازش را اول وقت به جا آورده و در مجالس و محافل روضه خوانی و مداحی اهل بیت(ع) حضوری فعال و چشمگیر داشته باشد. او با بدست آوردن کوچکترین فرصت، کمرخدمت در اینگونه محافل بسته و خود را از مریدان و نوکران حضرت ابالفضل العباس(س) می دانست. همین عشق و علاقه به اهل بیت(ع) و خدمت خالصانه در مجالس این بزرگواران، باعث شد که شور و شوق حضور در جبهه ها را در سر بپروراند. بالاخره پس از جلب رضایت والدین و گذراندن دوره آموزش نظامی، از طریق بسیج عازم جبهه کردستان شده و به نبرد با بعثیان کافر پرداخت. او بدین طریق به ندای رهبر لبیک گفته و خود را در صف مجاهدان راه حق قرار داد. در فرازی از وصیت نامه اش می گوید: من به خاطر وظیفه شرعی ام و پاسخ به ندای حسین زمان پا به جبهه گذاشتم و برای کسب رضای خدا و به منظور حفظ نظام جمهوری اسلامی قدم به این راه گذاشتم و از مردم می خواهم تا خون در رگهایشان جاری است راه امام را ادامه دهند و نگذارند منافقان از خدا بی خبر در صفوفشان رخنه کنند.

سرانجام عشق به شهادت، او را به سوی معبود فرا خواند و در حالیکه سخت با منافقان کوردل ، کومله و دمکرات درگیر بود، بر اثر اصابت گلوله دشمن ، در تاریخ ۱۷/۶/۱۳۶۳ درجاده سردشت- پیرانشهر، راه بلند و ملکوتی محبوب در پیش گرفت و به وصال «عند ربهم یرزقون» نائل شد. روحش شاد و یادش گرامی.

منبع: اداره اسناد وانتشارات اداره کل بنیادشهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی

وصیت نامه

با درود و سلام به رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی

امیدوارم که با مرگ خود خدمتی هرچند کوچک و ناچیز هم که هست برای اسلام و انقلاب باشد. من با آگاهی کامل در این راه قدم برداشتم و اعتقاد کامل به وحدانیت خدا و نبوت رسولش«ص»و صاحب عصر مولا صاحب الزمان«عج» و ولایت امری امام امت، خمینی کبیر پی بردیم. من به خاطر وظیفه شرعی ام و پاسخ به ندای حسین زمان پا به جبهه گذاشتم و تا پای مرگ هم خواهم ماند ما برای پیروزی به جبهه آمده ایم و برای رضایت پروردگار و حقانیت اسلام و جمهوری اسلامی به اینجا آمده ایم و از شما برادران و خواهران می خواهم تا خون در رگهایمان جاری است این راه را ادمه دهیم و این انقلاب را به انقلاب امام زمان«عج» متصل کنیم و نگذاریم که منافقان از خدا بی خبر قلب امام و قلب های شما را به لرزه در آورند و شما را از راه راست و راهی که پیامبر اسلام برای هدایت ما مسلمانان به سوی الله آورده اند به در برند.

ما باید با اعمال خود آنهایی را که هدایت می شوند هدایت کنیم و آنهایی که هدایت نمیشوند به دستور ولایت امر به هلاکت برسانیم و قبل از اتمام وصیتنامه خواهشی دارم که اگر اشکالی دارد خودتان تصحیح کنید و یک کلمه دیگر می گویم و وصیتنامه ام را به پایان می برم. اخلاق نیکو داشته باشید تا به وسیله اخلاق نیکوی خود، برادران و خواهران را به راه الله هدایت کنیم و شوخی زیاد نکنید و حرف راست بزنید ………

پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت نرسد چند توصیه به پدر و مادرم اگر من در این راه به لقاء الله رسیدم ناراحت نباشید صبر را پیشه کنید که خداوند با صابران است و دیگر این که برای من گریه نکنید هرچند که پدر و مادر است ولی نمی شود و دل می شکند ولی برای من گریه نکنید برای علی اکبر حسین«ع» گریه کنید و دیگر حرفی ندارم.

خواهران و برادران : خواهران من حجاب اسلامی را رعایت کنید با بچه ها با خشونت رفتار نکنید و کسی را اذیت نکنید که کسی از دست شما ناراحت شود و شما برادرانم اخلاق اسلامی داشته باشید در کوچه و بازار که راه می روید با دوستانتان با خشونت رفتار نکنید و به کلاس های درس هم که می روید درسهایتان را خوب بخوانید. روایت داریم که اگر کسی درس نخواند ماندنش در مدرسه حرام است پس درس هایتان را خوب بخوانید که این خودش یک مبارزه مهمی است با دشمنان اسلام و آنهایی که می خواستند بی سوادی را در مملکت اسلامی ما رواج دهند.

چند کلمه هم با دوستانم حرف می زنم من به شما می گویم باید در مسجد و در بیرون از مسجد یعنی در کوچه و خیابان تبلیغ کنید دعای کمیل و توسل و دیگر دعا ها را بخوانید امام را دعا کنید، رزمندگان را دعا کنید و برای امام دعا کنید که تا انقلاب امام زمان«عج» صحیح و سالم حتی کنار ایشان زنده نگهدارد. انشاء الله

و دعای کمیل و دعای توسل را درمساجد برگزار کنید، اخلاق اسلامی را رعایت کنید و سعی کنید که همیشه در حال گفتن ذکر خدا و ائمه باشید سعی کنید که با شهادت رزمندگان ساخته شوید، پشتیبان ولایت فقیه باشید و پشت جبهه را محکم نگهدارید به امید پیروزی حق علیه باطل و برافراشته شدن پرچم لا اله الا الله در تمام جهان.

والسلام رضا ایمانی

 

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا