تصویرشهدای بشرویه

شهید حسین آکی

شهید حسین آکی

تاریخ ولادت: ۸ فروردین ۱۳۴۳
تاریخ شهادت: ۲ فروردین ۱۳۶۱
محل شهادت: شوش
نوع شهادت: حوادث مربوط به جنگ تحمیلی
عملیات شهادت: فتح المبین

شهید حسین آکی در تاریخ ۸/۱/۱۳۴۳ در شهرستان بشرویه متولد و در تاریخ ۲/۱/۱۳۶۱ در جبهه شوش در اثر اصابت ترکش به شهادت رسید .

یکی دیگر از دلاورمردان سرزمین دین و قرآن و از رزمندگان دفاع مقدس ، شهید حسین آکی است که بتاریخ ۸/۱/۱۳۴۳ در شهرستان بشرویه دیده به جهان گشود . دوران ابتدائی و پایه اول راهنمائی را در همان شهرستان به پایان رسانید و در امورات کشاورزی با پدرش مشغول به کار شد . بنابه گفته پدر ، اخلاقش بسیار عالی ، حالتهای عرفانی داشت وفردی متعهد و وظیفه شناس ونسبت به وظایف شرعی واجتماعی مسئولیت پذیر بود . به مسایل دینی بسیار پایبند وتهجد شبانه با خدا داشت . از ده سالگی در مراسم مذهبی شرکت می کرد ، صبحگاهان قرآن می خواند ، فردی اجتماعی ومسئولیت پذیر در اجتماع بود . با اعضای خانواده ودوستان بسیار مهربان و خوش برخورد رفتار می کرد .بعد از انقلاب ، ساعاتی از اوقات فراغتش رادر بسیج نگهبانی می داد و ساعاتی را هم در دوره شبانه درس می خواند . دارای روحیه ای سرشار ازمعنویت واخلاص بود . در دوران جنگ هشت ساله ایران با عراق ، ۴ مرتبه از طرف بسیج به جبهه رفت . بار اول در فروردین ماه سال ۱۳۶۰ به مدت سه ماه درگیلان غرب وایلام ، بار دوم به مدت ۳ ماه در منطقه میمک ، بارسوم به بستان رفته ودر عملیات طریق القدس شرکت نمود و مرتبه چهارم در اسفندماه ۱۳۶۰ به منطقه رقابیه شوش اعزام ودر عملیات فتح المبین حضور داشت . سرانجام در تاریخ ۲/۱/۱۳۶۱ براثر اصابت ترکش به آرزوی دیرینش رسید و شربت شهادت را سرکشید . شهید عزیز حسین آکی در فرازی از وصیت نامه چنین می نویسد : سنگر ها را ، همیشه حفظ کنید و پر نگهدارید ، به خصوص مسجد …………… از پدر و مادر و برادرانم مى خواهم که اگر انشا الله شهید شدم ، براى من گریه نکنند . اگر خواستید گریه کنید برحسین علیه السلام گریه کنید .

وصیت نامه

بسمه تعالى

(( فضل الله المجاهدین على القاعدین اجرا عظیما )) (( فضیلت بده آن بندگانى که در راه خدا جهاد مى کنند اجرى عظیم دارند ))

مرگ با عزت اگر خونین است                 بهتر از زندگى ننگین است

با سلام و درود برهبر کبیر انقلاب اسلامى ایران ، امام خمینى و با سلام فراوان به امت شهید پرور ایران و با درود فراوان به ارواح پاک شهداى افتخار آفرین کربلا هاى ایران

 اینجانب حسین آکى که عازم جبهه هاى حق علیه باطل مى باشم ، لازم دانستم چند کلمه اى به عرض همشهریان عزیز برسانم . هر چند که من کوچکتر از آنم که وقت شما عزیزان را بگیرم :

اولا به فرمان امام بر حسب وظیفه شرعى که داشتم ، عازم جبهه گردیدم تا بروم به نداى رهبرم لبیک گویم و این صدامیان کافر را که این جنگ تحمیلى را بر ما روا داشتند ، به خاک و خون بکشم و این ستمگران زمان و تجاوزگران را از این مرز و بوم اسلامى ایران بیرون برانم تا از قرآن و اسلام دفاع کنم و به آرزوى دیرینه ام که همه خود مى‌دانیم نائل گردم .

و از شما ملت شهید پرور ایران بخصوص بشرویه تقاضا دارم که امام را تنها نگذارید و گوش به حرف هاى ایشان بدهید و با ارگانهاى انقلابى همکارى لازم به عمل آورید . سنگر ها را ، همیشه حفظ کنید و پر نگهدارید ، به خصوص مسجد . همیشه دعا امام کنید که تا انقلاب حضرت مهدى (عج) بر سر این ملت مستضعف جهان باشد تا بتوانید در زیر سایه امام زندگى کرده و اسلام را بارور سازید . در نمازهایتان دعا بر رزمندگان جبهه ها و سایر کسانى که در این راه قدم بر مى دارند و از خدا بخواهید تا به زودى زود ، سپاه اسلام بر صدامیان کافر و آمریکاى جهانخوار پیروز بگرداند .

از پدر و مادر و برادرانم مى خواهم که اگر انشا الله شهید شدم ، براى من گریه نکنند . اگر خواستید گریه کنید برحسین علیه السلام گریه کنید .

والسلام   حسین آکى   تاریخ ۱۲/۰۹/۶۰

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

همچنین بررسی کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا