محمدحسین مرادی
محمدحسین مرادی

محمدحسین مرادی

محمدحسین مرادی

محمدحسین مرادی
محمدحسین مرادی

نام پدر: حسنقلی

تاریخ تولد: ۱۳۴۲/۳/۱

محل تولد: فردوس

تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۱/۱۵

محل شهادت: فاو

محل دفن: فردوس

یگان اعزام کننده: بسیج


فیلم

 

 


زندگي نامه شهيد محمد حسين مرادي

بسم الله الرحمن الرحيم

شهيد محمد حسين مرادي در سوم شعبان سال ۱۳۴۲ چشم به جهان گشود. وي براي تحصيل در هفتمين بهار زندگيش وارد دبستان غياث الدين شد و دوران تحصيل ابتدائي را با موفقيت با پايان رسانيد . وي هم زمان با دوران تحصيلش به مدرسه راهنمايي سيد جمال الدين رفت و سپس وارد هنرستان گرديد و در اتومکانيک مشغول به تحصيل شد و پس از اتمام دورة هنرستان و يکسال فراغت در کنکور سراسري تربيت معلم شرکت کرد و در رشته حرفه‌وفن در تربيت معلم شهيد قاسمي گناباد به ادامه تحصيل پرداخت . شهيد داراي خانواده‌اي مذهبي و متعهد به اسلام و انقلاب بود واز راه کشاورزي امرار معاش مي‌نمود و نيز اعتقاد به امام و روحانيت داشت . شهيد از لحاظ اخلاقي خوش رفتار و صادق بود و هميشه در فکر کمک به مسلمين بود .

او اکثراً در مجالس اجتماعي قراعت قران و نماز جماعت شرکت مي‌کرد . فعاليت‌هاي سياسي شهيد از زماني شروع شد که امام فتوا داد که مردم خود از شهرها محافظت نمايند و در همين ايام در هيئت حسيني سادات پايگاهي تشکيل گرديد که اين شهيد عزيز هم يکي از اعضاي فعال آن بود وي اعتقاد راسخ به انقلاب و امام داشت و در برابر گروهکها و ضد انقلاب مخالفت مي‌کرد و منطقش اين بود که بايد با هر حزبي غير از اسلام مخالف بود و نظرش درباره جنگ اين بود که کشوري که مورد تجاوز و حمله بيگانه قرار گيرد هر يک از آحاد ملت بايد از آن دفاع کند و بدين ترتيب تعداد ۸ بار به جبهه‌هاي کردستان،فاو، کوشک، شلمچه، تنگه‌چزابه و جزيزه مجنون شرکت داشت او هنگامي که به مرخصي مي‌آمد پس از اتمام مرخصي دوباره عازم جبهه مي‌شد و همين نشانه روحية عالي شهيد بود .آخرين ديدار شهيد با پدر ومادرش بدينگونه بود که شهيد به قصد رفتن به تربت عازم مشهد گرديدو پس از چند روزي عازم جبهه واز آنجا نامه‌اي به پدر ومادرش فرستاد و هميشه تأکيد داشت که امام را تنها نگذاريد و در جبهه مأموريت‌هايي را انجام داد و در هر کدام کوشا و فعال بود در دوران هنرستان مدت چهار بار عازم جبهه شد و پس از پايان دوره هنرستان به علت اين که در جبهه از ناحيه پا مجروح شده بود از سربازي معاف شد و سپس به عنوان معلم طرح کار در آموزش و پرورش مشغول به کار شد . شهيد درآخرين مرحله‌اي که به جبهه اعزام شد در پايان مأموريت عازم اهواز با چند تن از دوستان بود که از آنجا به فردوس برگردد. در نيمه‌هاي شب بود که شهيد به دوستانش گفت:بچه‌ها من که طاقت ندارم اينجا بمانم و پس از چند لحظه‌ عازم خط مقدم گرديد درآنجا سيم ارتباط تلفن خط با پشت خط قطع شده بود و شهيد داوطلبانه مرمت اين کار را پذيرفت پس از اتمام کار نزديک صبح بود که به سنگر باز گشت و دوستان خويش را براي انجام فريضه نماز بيدار کرد و در همين هنگام خودش از سنگر خارج مي‌شود تا وضو بگيرد ودر حال وضو گرفتن بر اثر اصابت ترکش خمپاره به پا و قلبش به ديدار معبود شتافت. يادش گرامي و راهش پر رهروباد.

این مطالب را نیز ببینید!

محمد منتظر قائم

محمد منتظر قائم

محمد منتظر قائم نام پدر: علی اکبر تاریخ تولد: 1327 محل تولد: فردوس تاریخ شهادت: 1359/02/05 محل شهادت: صحرای طبس محل دفن: طبس یگان اعزام کننده: سپاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *