علیرضا محبی
علیرضا محبی

علیرضا محبی

علیرضا محبی

علیرضا محبی
علیرضا محبی

نام پدر: عبدالوهاب

تاریخ تولد: ۱۳۴۵/۱۰/۱۲

محل تولد: فردوس

تاریخ شهادت: ۱۳۷۸/۱۱/۴

محل شهادت: محور یزد ـ کرمان

محل دفن: فردوس

یگان اعزام کننده: نیروی انتظامی

 


متن زندگينامه سرگرد شهيد عليرضا محبي

سرگرد شهيد عليرضا محبي در دوازدهم ديماه سال ۱۳۴۵ مصادف با شب بيست و سوم ماه مبارک رمضان در شهر فردوس بدنيا آمد . خانواده‌اش بدليل همزمان با شهادت مولي الموحدين حضرت علي (ع) و واسطه وجود بارگاه منور و پر برکت امام رضا (ع) در کشورمان وي را عليرضا نام نهادند .

شهيد دوران کودکي و تحصيل خود را در فردوس گذراند و پس از قبولي در رشته ادبيات دانشگاه ملي و رشته تربيت بدني در تربيت معلم ، قبولي در دانشکده پليس تهران را ترجيح و وارد اين دانشگاه شد . پس از فارغ التحصيل در سال ۱۳۶۸ مدتي را در چناران مشغول کار آموزي شده و پس از آن مدتي در پليس راه ((حسن آباد قم )) مشغول خدمت مي‌شود . سپس از آنجا به استان يزد منتقل مي‌شود و مدتي را در پليس راه اشکذر و بعد از آن در پليس راه مهريز و مدتي کمي نيز در راهنمائي وانندگي يزد خدمت مي‌کند . آن شهيد گرانقدر مانند تمام شهدا که به رهبر و کشورشان و امامانشان افتخار مي‌کردند و از جان و دل به کشورش خدمت مي‌کرد . همچنين به دليل علاقه‌ بيش از حد به قرآن ، قرآن خواندن را بسيار دوست داشت و بيشتر مواقع در مراسم صبگاهي پاسگاه از صوت و لحن وي استفاده مي‌شد و همه بهرمند مي‌شدند . وي در اکثر مواقع رتبه ممتاز تيراندازي با اسلحه کلت را کسب مي‌نمود . وي در روزهاي آخر عمر با برکت خود در جاده مهريز ـ يزد در غروب غمگين دوشنبه چهارم بهمن ماه ۱۳۷۸ به همراه همکار خود بدست اشرار و قاچاقچيان مواد مخدر در طي يک درگيري مسلحانه به درجه رفيع شهادت نايل آمد و جوان کاري و انضباط اجتماعي و خوش‌خلقي از ديگر خصوصات آن شهيد بود . از وي فرزند خردسالي به نام اميرمحمد بجاي مانده است .

يادش گرامي و راهش پر رهرو باد

این مطالب را نیز ببینید!

محمد منتظر قائم

محمد منتظر قائم

محمد منتظر قائم نام پدر: علی اکبر تاریخ تولد: 1327 محل تولد: فردوس تاریخ شهادت: 1359/02/05 محل شهادت: صحرای طبس محل دفن: طبس یگان اعزام کننده: سپاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *